Разни

Кои партии и коалиции успяха да вкарат бивши агенти на ДС в 43-то НС

07.10.2014

В 43-то Народно Събрание влизат 12 бивши агенти на Държавна сигурност. Може да изглежда малко, някакви си 5%, но за сравнение парламентарните групи на “Атака” и “АБВ” ще са с по 11 депутата. Това накратко означава, че обявеното за престъпно комунистическо минало заедно с целия подменен от него преход имат доста добро представителство и в този български парламент.

Данните по-долу са любопитни, но не и изчерпателни. “АБВ” не успяват да вкарат нито един агент, но списъкът им с кандидат-депутати агенти беше впечатляващ. Да не забравяме, че те тепърва ще набират сила за сметка на поошамарената Столетница. “България без цензура” също не успява да вкара нито един от 9-те бивши агенти от листите си, но там Бареков сам по себе си компенсира за всичко.

 

В кои парламентарни групи ще има бивши агенти на ДС

брой

За мен е интересен най-вече паралелът между “ДПС” – олицетворението на статуквото, и “Патриотичен фронт” – една от новите коалиции с поредните претенции за промяна на статуквото, уж заставаща диагонално противоположно на “ДПС”.  

    Ето една по-различна гледна точка:        

 

По-долу са пълните списъци на кандидат-депутатите, бивши агенти на ДС (от класиралите се за парламента партии и коалиции) и кои от тях влизат в 43-то Народно събрание. Да се знае.

(Допълнение: добавям отдела, в който са сътрудничили влезналите в парламента)

ПП ГЕРБ:

Име МИР Влиза
Любомир Димитров Христов / Хари (III отдел) 30-и МИР-Шумен ДА
Румен Иванов Иванов (ОУ на МВР-Толбухин-ДС; РД-Толбухин-ДС) 8-и МИР-Добрич ДА
Стефан Иванов Дедев 16-и МИР-Пловдив ДА
Николай Пенев Атанасов 18-и МИР-Разград НЕ
Тодор Костадинов Губатов / Тушев 8-и МИР-Добрич НЕ

Коалиция “БСП лява България”:

Име МИР Влиза
Таско Михайлов Ерменков (РУ на ГЩ) 21-и МИР-Сливен ДА
Румен Василев Гечев / Економов (Първо главно управление-ДС, отдел 10) 15-и МИР-Плевен ДА
Васил Петров Коларов 26-и МИР-София-област НЕ
Стефан Дянков Стефанов 25-и МИР-София НЕ
Христофор Ефтимов Христов / Русе 23-и МИР-София НЕ
Добромир Мартинов Задгорски / Роман 29-и МИР-Хасково НЕ
Емил Ценов Георгиев / Станислав 2-и МИР-Бургас НЕ
Марин Йорданов Маринов / Огоста 12-и МИР-Монтана НЕ
Минчо Мънчев Минчев / Арабаджиев 15-и МИР-Плевен НЕ
Младен Ясенов Пачеджиев / Павел 1-и МИР-Благоевград НЕ
Сиво Петров Сивов / Каров 21-и МИР-Сливен НЕ
Нако Райнов Стефанов 12-и МИР-Монтана НЕ
Недим Хафъз Ибрахим Генджев 30-и МИР-Шумен НЕ
Нешо Цанков Нешев / Хоризонт 3-и МИР-Варна НЕ

ПП ДПС:

Име МИР Влиза
Ахмед Ахмедов Башев / Манол (ОУ на МВР – Благоевград – ДС) 1-и МИР-Благоевград ДА
Янко Александров Янков (ОУ на МВР-Сливен-ДС) 21-и МИР-Сливен ДА
Рамадан Байрам Аталай / Вергил (СГУ-ДС) 20-и МИР-Силистра ДА
Лютви Ахмед Местан / Павел (Трето управление-ДС, ХІ-07) 9-и МИР-Кърджали и 29-и МИР-Хасково ДА
Байрамали Наим Идриз / Николай 17-и МИР-Пловдив НЕ
Стоян Генчев Стоянов / Йордан 6-и МИР-Враца и в 24-и МИР-София НЕ
Мехмед Юмер Юмер / Свилен 20-и МИР-Силистра НЕ
Мехмедали Зейнал Гази / Христов 21-и МИР-Сливен НЕ
Красимир Романов Асенов / Пенев 16-и МИР-Пловдив НЕ
Дауд Мехмед Ибрям / Искренов 19-и МИР-Русе НЕ
Джемал Мурад Чобан / Пеев, Искрен 21-и МИР-Сливен НЕ

Коалиция “Патриотичен фронт – НФСБ и ВМРО”:

Име МИР Влиза
Велизар Пенков Енчев (ПГУ-ДС, ХVІІ отдел) 26-и МИР-София-област ДА
Красимир Дончев Каракачанов / Иван (Шесто управление-ДС, 03, 03) 15-и МИР-Плевен и 25-и МИР-София ДА
Антоанет Николаев Атанасов / Бонев 28-и МИР-Търговище НЕ
Васил Димитров Атанасов / Таис 10-и МИР-Кюстендил НЕ
Христо Младенов Георгиев / Терзийски 10-и МИР-Кюстендил НЕ
Тодор Маринов Василев / Димов 26-и МИР-София-област НЕ
Стефан Георгиев Солаков 13-и МИР-Пазарджик НЕ
Любомир Александров Желев 28-и МИР-Търговище НЕ
Илиян Митов Игнатов / Спартак 25-и МИР-София НЕ
Иван Йорданов Георгиев / Алексиев 31-и МИР-Ямбол НЕ
Димитър Никифоров Анков / Цене 25-и МИР-София НЕ
Георги Дражев Атанасов / Иванов 30-и МИР-Шумен НЕ

ПП “Атака”:

Име МИР Влиза
Станислав Тодоров Станилов / Светлин (Второ главно управление-ДС, 06, 03) 7-и МИР-Габрово и 13-и МИР-Пазарджик ДА
Красен Георгиев Стефанов 16-и МИР-Пловдив НЕ
Радко Пенчев Радев / Димитров 2-и МИР-Бургас НЕ
Сергей Георгиев Зайранов / Калоянов 2-и МИР-Бургас НЕ

Коалиция АБВ (Алтернатива за българско възраждане):

Име МИР Влиза
Валенто Александров Василев 15-и МИР-Плевен НЕ
Валери Горанов Младенов / Румен 23-и МИР-София НЕ
Венизел Кирилов Чунгрушанов / Стоян 5-и МИР-Видин НЕ
Володя Василев Кенарев / Методи 19-и МИР-Русе НЕ
Георги Сеферинов Георгиев / Морозов 26-и МИР-София-област НЕ
Димитър Иванов Костов / Кобаков 17-и МИР-Пловдив НЕ
Лъчезар Стаменов Никифоров / Еделвайс 14-и МИР-Перник НЕ
Димитър Петров Бабиков / Христо 17-и МИР-Пловдив НЕ
Марин Славчев Черкезов 3-и МИР-Варна НЕ
Райчо Борисов Костадинов 2-и МИР-Бургас НЕ
Стайко Иванов Спиридонов / Петко 13-и МИР-Пазарджик НЕ

Коалиция “България без цензура”:

Име МИР Влиза
Валентин Цветанов Митов 25-и МИР-София НЕ
Феим Хабиб Мендерес / Янко 9-и МИР-Кърджали НЕ
Христо Атанасов Коев / Християн 18-и МИР-Разград НЕ
Николай Стефанов Радулов 25-и МИР-София НЕ
Красимир Цветанов Игнатов / Павлов 4-и МИР-Велико Търново НЕ
Йордан Войков Добрев / Теменуга 20-и МИР-Силистра НЕ
Димитринка Димитрова Арсова / Самотната  20-и МИР-Силистра НЕ
Васко Николаев Марков / Манчев 26-и МИР-София-област НЕ
Иван Евгениев Могилски / Кула 2-и МИР-Бургас и 13-и МИР-Пазарджик НЕ

Коалиция “Реформаторски блок”:

Име МИР Влиза
Владимир Иванов Матеев / Филип 18-и МИР-Разград ОТТЕГЛЕН

 

* По предварителните данни от “24 часа”.

Повече от същото

0 коментара

Коментар